Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy kétjegyű számban 3-mal...

Egy kétjegyű számban 3-mal több egyes van mint tízes. Ha a számjegyei közé számjegyeinek az összegét iktatjuk be 3. számjegyül, az eredeti szám 11szeresét kapjuk. Melyik két számjegyből indultunk, hogy ilyen szám van?

Figyelt kérdés

Leírom, hogy hogyan próbálkoztam én:

Vegyük a 10es helyi értéken álló számot X-nek

AZ egyes helyi értéken álló szám akkor, X+3

-->számjegyeinek összege x+x+3

Ha közé iktatjuk a számjegyeinek összegét, 3. jegyül, akkor a következőt kapjuk:

100-as helyié: X

10-es helyié: x+x+3

1-es helyié: x+3

Ezután kiszámoltam az értéküket

100-as: 100x

10-es: 10*(x+x+3)=10x+10x+30=20x+30

1-es: x+3

ez összesen: 121x+33

az egyenletem:


11*(11x+3)= 121x+33

ebben az egyenletben a két oldal egyenlő lesz, tehát nem jön ki a megoldásként megadott:14;25;36



2012. ápr. 26. 14:04
 1/2 rajcziz ***** válasza:

Azért, mert ha egy kétjegyű számot megszorzol tizeneggyel, a középső számjegy mindig a két számjegy összege lesz.

Egyszerűen rá kell találnod az összes olyan lehetőségre, ahol a számjegyek összege nem lépi át a tízet.

2012. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. ápr. 26. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!