Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan írjak ballagási beszédet?

Hogyan írjak ballagási beszédet?

Figyelt kérdés
Gimnáziumi ballagásról lenne szó és szeretném, ha valami megható és szép beszédet mondanék. Vannak ötleteim, de jó lenne még némi ihlet. Ha valakinek van ötlete, hogy miként írjam, hogyan vezessem be, megköszönném. :)

2012. ápr. 27. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem nekem vannak ilyenek elrakva valahova. Holnap megkeresem és szívesen elküldöm.
2012. ápr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne akarjál mindenáron szép és megható beszédet mondani mások gondolataiból, mert ki fog lógni a lóláb. Mondd el a sajátjaidat.
2012. ápr. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: Köszönöm, várom. :)


Második: Nem mások gondolatából akarom az egészet, csak egy minimálisat szeretnék meríteni. :) Mivel engem kértek fel, nem mondhattam nemet és kicsit alkotói válságban vagyok. :(

2012. ápr. 28. 11:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem találtam meg :S Azért átkutatom a cuccaimat még egyszer, hátha.

Ezeket fel tudod használni:

[link]

[link]

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

[link]

[link]


személyes kedvencem: [link]

Szetgyörgyi Albert:

"Az iskola arra való,hogy az ember megtanuljon tanulni, hogy felébredjen a tudásvágya, megismerje a jól végzett munka örömét, megízlelje az alkotás izgalmát, megtanulja szeretni, amit csinál, és megtanulja azt a munkát, amit szeretni fog."


Szerintem fontos, hogy olyan beszédet mondj, ami illik az iskola arculatához, tartalmazzon olyan momentumokat, amik az osztályra, iskolára jellemző(tanulmányi utak, versenyek. . .), közösen átélt élményeket, tanárokkal szembeni csínytevést is akár. De azt tartsd szem előtt, hogy ez a beszéd nem csak a te osztályodnak íródik, hanem akár többnek is, szülőknek, családnak, tanári karnak. Én személy szerint sosem szerettem a megríkatásra utazó beszédeket, de azt sem, ha valaki mindenkit meg akar nevettetni, mert az általában rosszul sül el. Rakhatsz bele idézetet. Én összeszedném vázlatosan, hogy kb. mit is szeretnék megemlíteni benne. Utána kezdeném mondatba foglalni és egybefűzni a gondolataimat. A bevezetést a legnehezebb megírni, utána már gyerekjáték. Ha kész, akkor mutasd meg a tanárodnak, hogy elmondható-e.

Jó munkát :)

2012. ápr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi ketten mondjuk a beszédet, az egyik legjobb barátommal. Nagyon különbözünk, de pont ettől lett jó a beszédünk.

Én megírtam egy megható, csöpögős beszédet, amin majdnem elsírtam magam, aztán odaadtam a barátomnak, ő teljesen átírta, visszaadta, én is átírtam az övét, és addig-addig pofozgattuk egymás közt, amíg tökéletesnek nem éreztük :)

Vannak benne személyes emlékeink, humor és azért megható részek is. Ha adsz egy email-címet, szívesen elküldöm :)

Most a tanárnőnk már csak azon aggódik, hogy mi lesz abból, hogy egy annyira lányos lány, mint én, és egy annyira dörmögős fiú, mint a barátom, hogyan fog együtt beszédet mondani :))

2012. ápr. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!