Feladat megoldás lenne? Nem igazán jól sikerült a tz tudni akarom a jó megoldást. Csak olyan válaszoljon aki megoldja valamelyik feladatot.


1.feladat:Az( an) mértani sorozatban a2=8 és a3=6.Számítsa ki a sorozat 5.tagját!

Ezt a feladatot nagyából tudom, egyszerű képlet be helyetesítés, de ahhoz kéne az a1 azt meg nem tudom kiszámolni.


2.Feladat:A 10-nek hányadik hatványa az 1/√10?(Az gyök jel lenne a 10 es előtt, megoldásra fogalmam sincs)


3.Feladat:Milyen valós számokat jelöl az a, ha tudjuk, hogy a valós számok halmazán értelmezett f(x)=ax(x hatvány kitevőben van, de úgy nem tudom kiírni) függvény szigorúan monoton növekvő?


4.Feladat:Mekkora x értéke, ha lg x=lg3+lg25

Ezt a feladatot nagyából sejtem, ki is számoltam de nem tuti, hogy jó.



2012. ápr. 29. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:

1-es feladat:

a3=a2*q

Innen q=6/8=3/4


a1-et ki lehet úgy számolni, hogy a2=a1*q, vagyis a1=a2/q=8*4/3=32/3


De igazából a1 nem is kell, mert megvan a3

a5=a3*q^2 ,mert "2-vel van odébb" az 5. tag


a5=6*(3/4)*(3/4)=54/16=27/8


2.

1/gyök(10)=gyök(1/10)

A gyök az 1/2. hatvány, és 1/10 az 10^(-1)

gyök(1/10)=[10^(-1)]^(1/2)=10^(-1/2)

Mert hatványt úgy hatványozunk, hogy a kitevőket összeszorozzuk.


3. Exponenciális függvény

0<a<1 között csökkenő

a=1 konstans

1<a szig mon növekvő.


Szóval a nagyobb, mint 1.


4.

A lg azonosságai szerinr

lg a + lg b= lg a*b

lg x = lg 75


Vagyis x=75

2012. ápr. 29. 12:20
 2/7 A kérdező kommentje:

A 4. feladat nem így van?

X=lg3+lg 5^

X=lg (3*5)

x=15

2012. ápr. 29. 14:17
 3/7 anonim ***** válasza:

tegnap 14:17


Mi volt a feladatban? lg 25 vagy lg^2 5?

2012. ápr. 30. 10:49
 4/7 A kérdező kommentje:

Ennyi volt a feladatban:


Mekkora x értéke, ha lg x=lg3+lg25

2012. ápr. 30. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben az a jó válasz, amit az első válaszoló írt. A te változatodra ötletem sincs, honnan szedted.
2012. ápr. 30. 18:03
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen rájöttem már.


Ezekben is kéne segítség:


1,Oldja meg 2x+35=x^ egyenletet a valós számok halmazán.

2,Derékszögű háromszög átfogója 4,7cm hosszú, egyik hegyesszöge 52,5fok.Hány cm hosszú a szög melletti befogó?

3.Melyek azok a 0fok és 360fok közé eső szögek amelyeknek tangense 3?(Ezt hogy tudom ki számolni?)

2012. ápr. 30. 18:38
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Fogalmam sincs, mit jelent nálad az x^ kifejezés.


2. Koszinusszal meg tudod oldani. Küzdj meg érte!


3. A tangens függvény definíciójából kijön. Ne a tanárok által súlykolt hülyegyerek-definíciót használd, hanem a köröset!

2012. ápr. 30. 22:49