Erre az egyetemi matekfeladatra mi az eredmény?

[link]
2012. ápr. 30. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ki lehet számolni máshogy is, de mutatok egy "trükkös" megoldást.


Osszuk el 6-al a feltételt.


x^2+(y/gyök(6))^2=1


Ez talán számodra is ismerős formula.

x -1 és 1 között kell legyen.


Ezért x-et helyettesíthetjük sin alfával.

Ekkor y/gyök(6)=cos alfa


Beírva az f=x*y-ba

f=sin alfa*gyök(6)*cos alfa=gyök(6)/2*sin 2alfa


Felhasználtam, hogy sin 2alfa=2*sin alfa*cos alfa


Mivel sin 2alfa -1 és 1 között van, így a maximum és minimum értéke:

gyök(6)/2 és -gyök(6)/2

2012. ápr. 30. 11:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. ápr. 30. 12:53