Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene az alábbi...

Valaki segítene az alábbi verselemzésben?

Figyelt kérdés

Kosztolányi Dezső


New York, te kávéház, ahol oly sokat ültem


ezt a verset kéne elemezni, szóbeli irodalom tételhez kellene. Elolvastam, de egyszerűen nem tudok hozzá semmit, rímképpel meg költői képekkel nem sokra megyek. A neten se találtam sehol elemzést.

Aki tud segítene akár linkkel, vagy csak néhány mondatban vmi elemzéssel.


Nagyon megköszönném:) Amúgy a regionális kultúra témakörhöz kaptuk a kávéházi kultúrát.


[link]


Ez a vers link



kösti!



2012. máj. 2. 17:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Verselemzést nagyon nem lehet találni az tény, de ha az mondjuk segítség, próbáld meg leírni róla a véleményed, nézd meg a költő sajátos stílusjegyeit, milyen korban íródott, hogy annak a kornak milyen elemeit hordozza magában, milyen költői képeket használ, ezekkel mit teremt meg (hangulatot, képet stb). Itt senki nem lesz, aki elemezni fogja a verset, max oltogatást fogsz kapni, hogy miért nem vagy képes ezt megcsinálni stb.

Próbálkozz! Abból nem lesz semmi vesztenivalód.


Ja és csak úgy utólag hozzátenném, hogy azt utolsó szót elírtad. Nem kösti, hanem köszi.

Sok sikert!

2012. máj. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!