Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika! Mi a valaha készített...

Fizika! Mi a valaha készített legnagyobb hatásfokú gép?

Figyelt kérdés

Szerintem ez lehet:

[link]

Csak a nevét nem tudom. Állítólag magyar a feltalálója és a hatásfoka kb 97-98%.

egy osztálytársam a transzformátorra gyanakszik.



2012. máj. 3. 19:56
1 2
 1/12 anonim válasza:
szerintem ez lesz az, de ne vedd biztosra
2012. máj. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Whoops! Whatever you are looking for cannot be found."


A transzformátor azért fűt rendesen, fogd csak meg otthon bármelyik adaptert.

2012. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

bocs ez az:

[link]

2012. máj. 3. 20:40
 4/12 A kérdező kommentje:
csak kellene ennek a neve és a feltalálója
2012. máj. 3. 20:41
 5/12 anonim ***** válasza:
A neve newton inga, ez a biztos. A feltalálóját nem tudod én sem.
2012. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*tudom
2012. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nem tudom, egyáltalán ismert e ennek a "feltalálója". Egyszerű fizikai elven működik, végül is csak egy irodai játék. Szerintem ennek a könyvtárban kéne utánanézni.

2012. máj. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A transzformátor a legjobb hatásfokkal működő gép. A Newton-ingát nem is nevezném gépnek, mert inkább csak a rugalmas ütközés szemléltetésére, minthogy gyakorlati használatra szolgáll.
2012. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igazából elgondolkodtató. Mit nevezünk egyáltalán gépnek. Végső soron a newton inga lenne, csak annak nincs gyakorlati haszna. Ha más szemszögből nézzük, akkor valóban a transzformátor. Mondjuk ott van a hő termelés, de még ezzel együtt is elég nagy hatásfokú.

(Nekem egyébként hirtelen először a kerék ugrott be. DE egyből lesett hogy az nagyon nem.)

2012. máj. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Így a kerékről még a fogaskerék jutott eszembe, ezeknek is elég jó hatásfoka van (kb.95-98%).

A probléma persze itt meg az, hogy amikor mondjuk 6 fogaskerék kapcsolódik, akkor a hatásfokok összeszorzódnak, és az eredő hatásfok lesz pl. 70%.


Tehát én maradok a trafónál.

2012. máj. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!