Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika házi 7. osztály?...

Fizika házi 7. osztály? Tudnál segíteni?

Figyelt kérdés

Három különböző anyagból (ólom, réz, vas) készült azonos tömegű golyót ugyanarra a hőmérsékletre felmelegítünk, és rátesszük egy jégtömbre. Azonos jégmennyiséget olvaszt-e meg a három golyó?


(légyszi ne igen és nem választ írj. Ha letudnád írni a számolás menetét akkor azt nagyon megköszönném)


2012. máj. 6. 12:00
 1/3 anonim válasza:
Sajnos a számolás menetét nem tudom, viszont a gondolatmenetem a következő: az azonos tömegű golyóknak nem azonos a térfogata a sűrűségükből adódóan, ezért amelyik golyó nagyobb felületen érinti a jégtömböt, az valószínűleg nagyobb mennyiséget tud megolvasztani. Nem vagyok benne 100%osan biztos, de talán ez alapján el lehet indulni.
2012. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
NAgyon,nagyon köszönöm!! Talán ez lehet a megoldás,mert én a fajhőn gondolkodtam, de ha ugyanakkora a hőmérsékletük akkor az nem számít.
2012. máj. 7. 11:50
 3/3 anonim válasza:
Nagyon is számít a fajhő. Az a golyó olvaszt fel több jeget, amelyiknek nagyobb a fajhője. Annak ugyanis nagyobb a belső energiája.
2012. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!