Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítenél légy szíves a német...

Segítenél légy szíves a német házimban?

Figyelt kérdés

Beantworten Sie die folgende E-mail von einem deutschen Freund.


Liebe(r)...

noch zwei Tage und du bist hier! Das Wetter ist schön, wir können baden gehen. Meine Mutter fragt mich, was du gern isst. Wir Deutschen essen viel Schwarzbrot. Isst du das auch? Schreib mir bitte noch schnell, was du zum Frühstück isst.

Was trinkst du gern?

Bis bald

Robert


2012. máj. 7. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

És mi a feladat?


Amúgy nem, nem írjuk meg helyetted :D

2012. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Beantworten Sie die folgende E-mail von einem deutschen Freund.


Liebe(r)...

noch zwei Tage und du bist hier! Das Wetter ist schön, wir können baden gehen. Meine Mutter fragt mich, was du gern isst. Wir Deutschen essen viel Schwarzbrot. Isst du das auch? Schreib mir bitte noch schnell, was du zum Frühstück isst.

Was trinkst du gern?

Bis bald

Robert


ez a feladat! szted ha tudnám h mit kell csinálni és meg tudnám írni akk kérnék segítséget?! -.-"

2012. máj. 7. 13:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Az E-mailre kel választ írnod.

Fordítás:

Kedves ...

még 2 nap és itt vagy! Az idő szép és mehetünk fürödni. Anyám kérdezi, hogy mit eszel szívesen?. Mi németek sok fekete kenyeret eszünk. Te is eszed ezt? Írd meg nekem gyorsan, mit eszel reggelire. Mit iszol szívesen?

A mielőbbi találkozásig-

Robert


Válaszold meg németül és kijavítom! Ha sehogyan sem megy írj magyarul választ és lefordítom.

2012. máj. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

bocs!

kel = kell

2012. máj. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

nagyon köszi h lefordítottad nekem!! :)

én próbáltam lefordítani 1 válasz e-mail-t. bár nem hiszem hogy sikerült... :/


Lieber Robert

Ich bin nicht wählerisch, ich esse alles. Ich sehr liebe die Fischsuppe, Paprikasch und Palatschinke.

Ich mag das Weißbrot. Ich esse Frühstück Müzli, Joghurt oder ein Sandwich. Ich trinke Tee, Kakao oder Mineralwasser.


leírom magyarul is, hátha németül nem érthető

Kedves Róbert

Én nem vagyok válogatós, mindent megeszek. Én nagyon szeretem a halászlét a paprikás krumplit és a palacsintát.

Én a fehér kenyeret szeretem. Reggelire Müzlit, joghurtot vagy szendvicset eszek. Én teát, kakaót vagy ásványvizet iszok.

2012. máj. 7. 16:55
 6/12 anonim ***** válasza:

Lieber Robert

Ich bin nicht wählerisch, ich esse fast alles. Besondern esse ich gern Fischsuppe, Paprikasch und Palatschinke.

In Ungern isst man weniges Schwarzbrot,ich esse auch am liebsten Weißbrot. Zum Frühstück esse ich Müzli, Joghurt oder ein Sandwich. Ich trinke Tee, Kakao oder Mineralwasser.

2012. máj. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!! :))

jó látni h vannak még ilyen rendes emberek, akik segítenek ilyenben is, és nem tartják meg maguknak a tudásukat hanem ha lehet akk segítenek vele!

2012. máj. 7. 17:53
 8/12 anonim ***** válasza:

Besondern gern esse ich Fischsuppe, Paprikasch und Palatschinken. In Ungarn isst man wenig Schwarzbrot.

Ich esse auch Weißbrot anm leibsten. Zum Frühstück esse ich (meist) Müsli, Joghurt oder einen Sandwich.

Ich trinke Tee, Kakao oder Mineralwasser

2015. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A palacsinta egyébként "Eierpfannkuchen" -
2015. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mit iszol szívesen -

Ich trinke gern Fruchtsaft (rostos üdítő)

(Morgens am liebsten ein Schokogetränk)

2015. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!