Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Történelem 1800-as évek,...

Történelem 1800-as évek, magyar o. a dualizmus idején? Sürgős!

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


ez egy házi doga de ezeket a kérdéseket nem igazán tudom megoldani, ezért kérem segítsetek! köszi!(főleg a piramisosba)



1.) Bizonyítsd be , hogy a dualizmus idején létrejött új állam monarchia volt!



2.)Készítsd el a mezőgazdaságból élők társadalmi piramisát!Válaszd ki a beírandót a felsorolás közül, és írd őket a megfelelő helyre!Jellemezd mindegyik piramisbeli társadalmi réteget egy-egy fogalommal!


dzsentri; segédmunkás; nagybirtokos; nagybirtokos; telkes gazda; értelmiség; nagypolgár; zsellér; szegény(ebb) paraszt; kispolgár; szakmunkás; agrárproletár; középpolgár;


és itt képzelj el egy háromszöget, ami hat részre fel van osztva, és a felosztások mellett vonalak, amire írni kell.

valahogy így:

/

-- ........................

/

----- ........................

/

-------- ........................

/

------------ ........................

/

---------------- ........................

/

-------------------- ........................



3.)Nevezd meg kik voltak az alábbi személyek!


a)a ,,generális":

b)a ,,turini remete"

c)a ,,haza bölcse"



2012. máj. 8. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó kérdésedre tudok válaszolni, de a többinek nézz utána te a google-ban.

Generális: Lázár Vilmost nevezték így /Aradi Vértanu/

Turin-i remete: Kossuth Lajos

A haza bölcse: Deák Ferenc

2012. máj. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, Deák Ferencet már megtaláltam!

de köszönöm!a könyvet bújom éjjel nappal hogy holnapra kész legyen, de 28 kérdésből ezek maradtak :)

mégy egyszer köszi!


(a piramis kicsit szét csúszott, sajnálom!)

2012. máj. 8. 15:23
 3/4 anonim válasza:

Szia! Ha még aktuális: szerintem ha dualizmusról van szó, akkor a "generális" Tisza Kálmánra vonatkozik. Mi legalábbis így tanultuk, hogy a pártjának tagjai a "mamelukok", mivel vakon megszavaztak mindent, amit mondtak nekik, ő pedig a generális.

Az első kérdést, nem teljesen értem, de ha azt vesszük, hogy a monarchiák élén király áll ( vagy kormányzó, de az jelen esetben nem számít), akkor Magyarország a dualizmus korában monarchia volt. A kiegyezés értelmében Ferenc Józsefet megkoronázták magyar királlyá(1867-1916), így egyszerre töltötte be ezt a tisztséget, valamint az osztrák császári címet is. Remélem tudtam segíteni:)

2012. máj. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!
2012. máj. 8. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!