Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » HELP! AKI JÓ FIZIKABOL NEZZE...

HELP! AKI JÓ FIZIKABOL NEZZE MEG EZT KÖSZÖNÖM! 8. -os tananyag fenytan! ?

Figyelt kérdés

1: Mondj peldat a homoru es gombtukor gyakorlati alkalmazasaira.


2: egy kisérletbrn a gyertya fenyet a homoru gombtukor parhuzamos nyalábként veri vissza. Így a falon kozelitoleg akkora fenyfoltot allit elo, mint amekkora a tukor. Hol van ebben az esetben a gyertya?


3: Miéert latszanak eltorzultan a betuk a konyvre fektetett muanyag vonalzo szélén?


4:

A feluletre merolegesen beeso fenynek hany fokos beesesi es a toresi szoge?


5:

a pontosan felettunk latszo csillag abban az iranyban van-e ahol latjuk? Miért?


2012. máj. 10. 20:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Megpróbálok segíteni...habár rég volt nekem a 8-ik osztály.


1) A domború tükröket a közlekedésben használják. Pl az autók tükre. Vagy az éles kanyarokban található tükrök.

A homorú tükröket távcsövekben. A borotválkozó tükrök is ilyenek, mert az egyén közel áll a tükörhöz és nagyított képet kap...azaz nagyít.


2) Ha párhuzamos nyalábként tér vissza, akkor a tükör geometriai középpontjában van a fény.


3)Szerintem azért, mert a vonalzó anyagának a törésmutatója nem egyezik meg a levegőjével és ezért megtörik a fény.


4)A beesési szög nulla, viszont a törési szög nem kéne függjön a törésmutatótól? Nem a Snellius-Descartes összefüggéssel kéne kiszámolni, amiben szerepel a két felület törésmutatója? Ezt nem tudom pontosan.


5)Nem értem pontosan a kérdést. Talán arra gondol, hogy kb 8 perc telik el amíg a fénynyaláb ideér. Szóval valójában az a pozíció ahol te most látod a csillagot, ott valójában 8 perccel ezelőtt volt.


Még egyszer mondom, hogy ne vedd készpénznek ezeket a válaszokat, mert nem vagyok biztos bennük. De azért remélem a legjobbakat.

2012. máj. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!