Hogyan kell ezt az egyenletet megoldani?


Eddig jutottam el:

16x-16=3(2+x)

16x-16=6+3x

tovább nem tudom lécci segítsetek


2012. máj. 13. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Rendezni kell. Mindkét oldalhoz hozzáadhatod/levonhatod ugyanazt a számot. Vagy mindkét oldalt megszorozhatod/eloszthatod ugyanazzal a számmal.


16x-16=6+3x /-3x

13x-16=6 /+16

13x=22 / osztva 13-el

x=22/13


Ellenőrzés:

16*22/13-16=11,077

3*(2+22/13)=11,077


Ezt csak beütöttem a számológépbe, de az ellenőrzéshez illik törtként végigszámolni.

2012. máj. 13. 12:23
 2/6 anonim válasza:

Szerintem :


16x-16=3(2+x)

16x-16=6+3x /+16

16x =22+3x /-3x

13x =22 /-13x

x =22



sztem rossz de nembiztos >.<

2012. máj. 13. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:

utolsó, neked az jön ki, hogy 22-13x=0 azaz x=22/13.

első pedig a jó válasz.

2012. máj. 13. 14:01
 4/6 A kérdező kommentje:
nekem is ez jött ki csak azt hittem hogy rossz mert ilyen órán sose jött ki :)
2012. máj. 13. 16:20
 5/6 A kérdező kommentje:
ja és nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek megy a zöld kéz :))
2012. máj. 13. 16:21
 6/6 A kérdező kommentje:
Illetve: ilyet órán sose csináltunk :)
2012. máj. 13. 16:24