Statisztika. Hogyan számolom ki?


25 fő átlaga: 63 pont

érkezik egy fő, így 26 fő átlaga:64 pont lett

Hány pontos lett az a dolgozat amit utoljára adtam hozzá?

És az az eredmény hogyan jön ki?


2012. máj. 14. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:

25 átlaga 63


átlag= összpont/db

Vagyis összpont=átlag*darab


összpont1=63*25=1575

összpont2=64*26=1664


Utolsó ember: 1664-1575=89 pont

2012. máj. 14. 20:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 14. 20:36