2. Egy homorú tükör előtt álló gyertyaláng 50cm, a tükör sugara 45cm. Határozza meg a leképzési törvényből a képtávolságot, adja meg a fókusztávolságot és a nagyitást! Rajz, jellemezni a keletkezett képet?

2012. máj. 15. 07:28
 1/1 Nightek ***** válasza:
A fókusztávolság a görbületi sugár fele 45cm/2=22,5cm.=f Ugye a tárgytávolság az 50 cm. A leképezési törvény 1/f=1/k+1/t (t=tárgytávolság, k=képtávolság, f=fókusztávolság). k az ismeretlen ezt megoldva k ra nekem 40,91 cm jött ki. A nagyítás N=k/t=40,91cm/50cm=0,82. A kép valódi, fordított állású és kicsinyített.
2012. máj. 15. 10:27