Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan alakítunk át törtet...

Hogyan alakítunk át törtet tizedestörtté? Hogyan egyszerűsítünk?

Figyelt kérdés

2012. máj. 15. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
törtet pl 3/4 (háromnegyed)a 3:4=0.75Század tehát a számlálót elosztod a nevezővel.Egyszerűsítés legyen mondjuk a 15/35 (tizenötharmincötöd) megkeresed azt a számot amely a legnagyobb és megvan a számlálóban és a nevezőben is.(ui:A számláló a felső a nevező az alsó)nagyon egyszerűen ennyi.:)
2012. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűsíteni: a nevezőt és a számlálót is ugyan annyival kell szorozni vagy osztani


átalakítás: ha a nevezőt szorzással vagy osztással (egész számokkal kell osztani, szorozni) 10,100,1000... ilyenekre tudod hozni akkor lehet átalakítani


pl: 1/4=25/100

mivel ha a négyet 25el szorozzuk 100at kapunk, de ahogy írtam akkor a számlálót is szorozni kell 25el ezért kapunk 25/100-at.

Ami ugye 0,25


remélem érthető voltam:))

2012. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, értem :) Köszönöm a segítséget!! :)
2012. máj. 17. 20:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!