Milyen módszerrel tudom kiszámolni az oxidációs számokat olyan vegyületnél, amelyiknél csak nagyjából ismerem az ox. Számokat? Példa lent

Figyelt kérdés

Pl.: van a Mno2 itt ugye a Mn ox. száma lehet : 2,3,6,7

a N ox. száma lehet: -3...+5ig az oxigéné megy ugye -2. De ötletem sincs hogyan kellene. Előre is köszi a válaszokat.



#oxidációs szám #mangán #redox egyenlet rendezés
2012. máj. 16. 12:18
 1/5 A kérdező kommentje:
lol. de hülye vagyok :D:D, Megvan már a kérdésemnek meg semmi értelme nincs:DD
2012. máj. 16. 12:25
 2/5 A kérdező kommentje:

jah de van mégsincsmeg . Csak a példa rossz, szóval egy másik példa: MnCl2

itt mennyi meg hogyvan az oxidációs szám a vegyületben?

2012. máj. 16. 12:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Cl az -1-es

Az Mn-t meg úgy kell meghatározni, hogy kifelé semleges legyen az egész.


Szóval ha van benne 6. vagy 7. főcsoportos elem, akkor annak tudod az oxidációs számát. A fémét meg ebből vissza lehet kalkulálni.

2012. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

MnCl₂ = Mn²⁺ + 2*Cl⁻


A fluor, klór, bróm jód, asztácium a hetedik főcsoportban van (halogének). Ezek anionként mint egyszeres negatív töltésű ionokként szerepelnek, vagyis mint: F⁻, Cl⁻, Br⁻, I⁻, At⁻ (halogenid-ionok).


[link]


Továbbá a pozitív töltések száma megegyezik a negatív töltések számával, mert a molekula kívülről semleges. Ahogy az előző válaszoló is mondta.

2012. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
rendben . köszönöm szépen a választ
2012. máj. 16. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!