Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ma a fizika tanárom ezt a...

Ma a fizika tanárom ezt a kérdést tette fel és azt mondta nézzünk utána v<négyzetgyök g miért van ez?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
He?
2012. máj. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen vé, milyen gé?
2012. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A V az a sebesség (illetve a térfogat, de nem hiszem hogy arra gondolna), a g pedig a gravitációs gyorsulás. (Legalábbis gondolom az, mivel kisbetűvel írta, ha nagybetűvel írta volna akkor gravitációs állandó lenne.)

Egyszóval: A sebesség mindig kisebb a gravitációs gyorsulás négyzetgyökénél.

De igazából ennek így semmi értelme sincs szerintem.

2012. máj. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudom mit szoktak jelenteni ezek a betűk, de attól ez még egy értelmetlen marhaság.
2012. máj. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Volt egy tippem, de inkább én is azt mondanám, hogy ennek a kérdésnek semmi értelme :)


v mértékegysége m/s

gyök g mértékegysége gyök(m)/s


Nem lehet összevetni a kettőt.

2012. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
elég jó vagyok fizikából és én sem találtam emg sehol rá a választ pedig elég sok könyve átolvastam azt viszont elfelejtettem odaírni h ebből a képletből alakítottuk át : m*g*h=1/2m*v^2
2012. máj. 16. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:

m*g*h=1/2m*v^2


m-t lehúzod mindkét oldalon, 2-vel beszorzod:


2*g*h=v^2 gyökvonás


v=gyök(2gh)

Ha gyök g-t ki akarom emelni, akkor:

v=gyök(2h)*gyök(g)


v<gyök(g) azt jelentené, hogy

gyök(2h)*gyök(g)<gyök(g)

gyök(2h)<1


h<1/2

De ez nem tűnik túl fontos megállapításnak :)

2012. máj. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
azért köszönöm a segítséget mondom olyanokban mint Szalai Béla Fizika meg Öveges professzor fizika könyve meg Pattantyús a gépek üzemtana ilyenekben nem volt benne :D
2012. máj. 16. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!