Matek házi feladat. Kifogottom rajtam. (? )


Anna fából faragott golyokbol es hengerekbol nyaklancot fuz. Elol egy 2 cm szeles fodisz lesz a lanc kozepen, hatul pedig egy 1 cm hosszusagu kapoccsal zarodik.

kapocs: 1 cm

golyo: 5 mm

henger: 8 mm

fodisz: 2 cm


Anna a fodisz mindket oldalan eloszor ket golyot fuz fel, azutan egy hengert, es ezt a mintat folytatja egeszen addig, amig a nyaklanc 39 cm hoszu lesz.


Hany darab golyo es hany darab henger alaku gyongyot hadznal fel Anna?


golyo alaku gyongy: ____________

henger alaku gyongy: __________


2012. máj. 16. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:

A lánc teljes hossza 39 cm = 390 mm

A fődísz és a kapocs elfoglal 20 + 10 mm-t, így marad 360 mm, amire az elemeket fel lehet fűzni.

Egy csoport hossza

2golyó + 1 henger = 2*5 + 8 = 18 mm

Ilyen csoportból 360/18 = 20-at lehet felrakni

Így a 20 csoportban van

20*2 = 40 golyó és 20 henger


Ellenőrzés

40 golyó = 40*5 = 200 mm

20 henger = 20*8 = 160 mm

1 fődísz = 20 mm

1kapocs = 10 mm

Ezek hossza összesen 390 mm

2012. máj. 16. 17:22
 2/3 anonim válasza:
oh, bárcsak az én időmben lett volna ilyen segítség XD
2012. máj. 16. 17:53
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!! :))
2012. máj. 16. 21:11