Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Illyés Gyulának a "Puszták...

Illyés Gyulának a "Puszták népe" című regényéből kell írnom prezentációt az osztálytársaimnak, már nincs időm elolvasni a könyvet, írnátok ötleteket (aki elolvasta), hogy miről kellene írnom?

Figyelt kérdés
Elsősorban a társadalomról kell írnom, de bármi másról is lehet. :)
2012. máj. 23. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:

"írnátok ötleteket (aki elolvasta), hogy miről kellene írnom?"

Igen, írok ötletet, mert elolvastam.

Szóval szerintem Illyés Gyula: Puszták népe című szociográfiájáról kellene írnod. Merthogy nem regény...

2012. máj. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
guglí a barátod :D
2012. máj. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sehogy máshogy nem engedte elküldenem a gyk a kérdést, vagy 6-szor átfogalmaztam, légy szíves ne szólj bele a nyelvezetembe, jó? Köszönöm. Ha pedig nem tudsz értelmeset írni, akkor ne írj. Senki nem kíváncsi a hülyeségedre. Szerinted hol kerestem? Találtam belőle részleteket, de nem tudom pontosan, hogy miről kellene írnom, nem érted?

Értelmes emberek válaszát várom. Amúgy meg azonkívül, hogy 'szociográfia', képzeld regény is! :)

2012. máj. 23. 19:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Képzeld, nem regény, hanem szociográfia. Egyetemen vizsgáztam belőle. Egy este alatt elolvastam.
2012. máj. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Találtam belőle részleteket, de nem tudom pontosan, hogy miről kellene írnom, nem érted?"


De, értem. Lusta vagy, és még korlátolt is, ha csak részleteket találtál.( [link]

Ha pedig nem tudod, hogy miről kellene egy prezentációban írnod, akkor még nagyobb a baj. Prezentáció = bemutatás. Az egész könyvet be kell mutatnod, + a szerző, és egy kis korrajz is lehet.

És nem, bármilyen vehemensen próbálod védeni az 'igazad', a Puszták népe köszönőviszonyban sincs a regény műfajával. A Puszták népe irodalmi szociográfia.

Legközelebb pedig vegyél vissza az arcodból, ha segítséget akarsz kapni.

2012. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2012. máj. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha nem tudod elolvasni akkor mi a fa*znak vállaltad el e bemutató készítését?

ezaz ha kérsz, legalább akkor ne legyen, olyan nagy a pofád

2012. máj. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
a kérdező egy kis gyökér, a btk-s meg egy nagy gyökér.
2012. máj. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!