Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » "Az idő fogai vagyunk" címmel...

"Az idő fogai vagyunk" címmel egy A4-es oldalnyi fogalmazást kellene írnom?

Figyelt kérdés
PLS, írjátok meg helyettem! A tanár nem adott semmilyen konkrétumot, csak hogy ehhez a címhez kapcsolódjon. Legkésőbb ma 20 óráig várom a válaszokat. :) Előre is köszönöm. :)
2012. máj. 24. 16:22
 1/6 Vree ***** válasza:

Hát elég hülye cím, teljesen rosszul használja a metaforát, ennyi erővel azt is mondhatná hogy "isten malmai vagyunk", tehát lassan őrlünk...


De pillanat. Nem te hallottad félre? Nem lehet hogy igazából azt mondta hogy "Az idő fogLYai vagyunk"?

2012. máj. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja de, tényleg az a cím, megkérdeztem az osztálytársam. xD
2012. máj. 24. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:
idétlenke. na ess neki, így már nem nehéz.
2012. máj. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"pls, írjátok meg helyettem!... ma 20 óráig várom a válaszokat."


én megcsinálom, de akkor bemész helyettem dolgozni holnap?

2012. máj. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vree ***** válasza:

Erről az a sztori jut eszembe, amikor nyári szünet után azt a címet adták fel hogy "Képek a nyárról" és az egyik gyerek megírta úgy hogy "Képek anyáról".


A szabad fogalmazás a legjobb dolog a világon. Semmi kötöttség, csak pofázol ahogy az agyadon kifér. Ilyenkor kicsit kiengedhetsz a feszességből és szabad folyást engedhetsz a gondolataidnak, már ha vannak. De mindenkinek vannak.


Nézzük a te esetedben miről lehetne írni. Szeretnéd ha nem 24 órás lenne a nap, mondjuk? Megállíthatnád hogy tovább tartson a délután vagy ilyesmi? (Akár ehhez a fogalmazáshoz is kapcsolhatod: "Az idő foglyai vagyunk mert csak egy délutánt kaptunk erre a fogalmazásra, mikor három kell" - a tanár értékelni fogja az eredetiségedet...) Vagy amikor anyád elmegy munkába, délután mos/főz/takarít, másra már nincs ideje, aztán reggel kezdi elölről, arra alkalmazható ez a kifejezés? De írhatsz rövid értekezést az időutazásról amit a TV-filmben láttál, leírhatod hogy te milyen időspóroló módszereket alkalmazol attól hogy busszal mész suliba odáig hogy 5 perccel korábbra álítod be az órát, vagy hogy mit jelent a "t" a fizikában (bár nem hiszem hogy a fizikát már tanultátok), hogy milyen óráitok vannak otthon, a telefonodban stb. - a lista végtelen.

2012. máj. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó: Köszi a választ, beindítottad a fantáziám.

Róbert: Nem megyek be helyetted dolgozni. :)

2012. máj. 24. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!