11. -es matematika?

Figyelt kérdés
Adott k1(x-2)^2+(y-4)^2=20 és k2 (x-7)^2+(y-14)^2=5 körök.Irjuk fel annak a k körnek aegyenletét amelynek a középpontja a k1 és k2 körök középpontját összekötő egyenesen van , és amely kört a k1 és k2 körök belülről érintik. Válaszát számítással indokolja

2012. máj. 26. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Hajrá!
2012. máj. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hozzatok létre egy tanulócsoportot, és ott majd tudtok egymásnak segíteni.
2012. máj. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

remélem nem várod el, hogy mások helyetted számolgassanak.


én úgy esnék neki, hogy biztosan metszeniük/érinteniük kell egymást, hiszen ha nem tennék nem tudná a k3 belülről érinteni őket, egyébként pedig r_k3<r_k2(=(sqrt(5))<r_k1(=sqrt(20))


na most, ha érintik egymást az egyszerű, a k_x kör középpontjától, a O_k_xO_k_y szakaszon (r_k_x)/2 távolságra lesz az O_k_3. a sugár pedig (r_k_x)/2.

ahol _ alsó indexet, r sugarat, O középpontot jelöl.

(utóbbi teljesen jól látszik az ábrán is ha lerajzolod)


ha metszik egymást, ott már számolnod is kell. megfogod a két középpontod koordinátáit és kiszámolod az őket összekötő szakaszt (vektort) ahogy az előbb is tetted, majd mivel van egy egyenesen fekvő pontod, felírhatod az egyenes egyenletét (azét, amin rajta van a két köröd középpontja). ha ez megvan akkor egyenlővé teszed a két köregyenlettel (külön-külön) és ki kell jönnie a metszéspontoknak. ezeket összekötöd szakasszal (kiszámolod a vektort) majd lefelezed ennek a hossza lesz r_k_3. a kör középpontját pedig úgy kapod, hogy a belső érintési ponthoz hozzáadod az előző felezett vektort.


ha valamit elnéztem/elrontottam akkor írjatok.

2012. máj. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88 mph ismét igazad van!!! :D Csak úgy mint a "Ti ebben az évben mennyire tanultatok jól?" kérdésnél ;)
2012. máj. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Király vagyok, yeah!
2012. máj. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!