Levezetné valaki az alábbi fizika eladatot képletekkel, jelölésekkel (szabadesés, függőleges hajítás)?

Két test egyszerre kezd el esni és egyszerre ér földet. Az egyik 18m a másik 14m magasságból indul. Mekkora az első test kezdősebessége, ha a második szabadon esik?

2012. máj. 27. 11:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az esik szabadon, ami lejjebbről indul.


Szabadesés képlete:

s=g/2*t^2

Ebből t kiszámolható:


t=gyök(2*s/g)


t=gyök(28/10)=1,67 mp


A kezdősebességgel való esés képlete hasonló


s=v0*t+g/2*t^2

v0-on kívül mindent ismerünk.

vo*t=s-g/2*t^2 /v0-t megkapjuk ha ezt majd t-vel osztjuk


1,67*v0=18-5*1,67^2

1,67v0=4

v0=2,39 m/s

2012. máj. 27. 11:59