Hogyan összegezhetem az EC1, EC2 EB1, EB2 EA1, EA2 vektorokat?


Mit rontok el valamiért nem jön ki a jó megoldás?


[link]



2012. máj. 28. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert nem cos alfával kell beszorozni, hanem cos (180-alfával)


Ez egy paralelogramma átlója. Az átló 2 háromszögre bontja, aminek az oldalai Ec1, Ec2, és a közrezárt szög cos (180-alfa)

2012. máj. 28. 16:27
 2/4 anonim ***** válasza:

cos (180-alfa)=-cos alfa


Vagyis a végén nem -Ec1*Ec2*cos alfa kell, hanem plusz:

+Ec1*Ec2*cos

2012. máj. 28. 16:29
 3/4 A kérdező kommentje:

akkor sem értem mire szeretnél kilyukadni? a jó megoldás szerint számolni kell E2X és E2Y-t, és itt E2X=E2Y=E2*sin45. Tehát EA=sqrt((E1+E2X)^2+E2Y^2)

Ahogy én nekiálltam az teljesen rossz?

2012. máj. 28. 17:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Ec= képleted rossz, MERT ABBA A KÉPLETBE NEM cos alfát kell beleírni, hanem cos (180-alfát)


cos 180-alfa=-cos alfa


Vagyis a helyes képlet ez:


Ec=gyök(Ec1^2+Ec2^2+2*Ec1*Ec2*cos alfa)


Elvileg ugyanannyinak kell kijönni, mint a komponensekre bontással.

2012. máj. 28. 17:29