Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A kémiai egyensúlyok eltolódás...

A kémiai egyensúlyok eltolódását valaki el tudná magyarázni?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy például nyomás változás, hőmérséklet változás...egyéb hatások miért miért éppen úgy tolódik el, ahogy.

Már rászántam egy csomó időt, de nem akar összeállni a kép, csak bemagolás lett belőle, és nem értem...

Kérlek ha esetleg saját szavaitokkal el tudnátok magyarázni, sokat segítene!

Google-ban én is néztem, légyszi ne azt linkeljétek.

Előre is nagyon köszönöm!!


2012. máj. 29. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Vegyünk egy példát!


N2 + 3H2 ----2NH3


Mint latjuk 4 mol gázból 2 mol gáz keletkezik, a folyamat exoterm.


A legkisebb kényszer elve szerint egy egyensúlyban levő rendszert, ha valamilyen külső hatás ér, a rendszerben olyan változások,történnek, ami ezt a hatást kiküszöbölni igyekszik.

Most ezt alkalmazzuk


Ha a nyomást növeljük, akkor a rendszerben olyan folyamatok mennek végbe amelyek a nyomást csökkenteni igyekeznek. Ilyen ha a mólszám csökken a rendszerben, vagyis a nitrogénből és hidrogénből ammónia keletkezik.

Ha hőmérsékletet növeljük, hőmérsékletet csökkentő reakció indul be, vvagyis az ammónia bomlásának irányába, endoterm irányba tolódik el a reakció.

A katalizátor nem tolja el, csak meggyorsítja a reakciót.


Remélem mostmár érted, ha mégsem, kérdezz!

2012. máj. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, így már világos! Nagyon köszönöm a segítséget! :)
2012. máj. 31. 13:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!