Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megneveznétek három erőtörvényt?

Megneveznétek három erőtörvényt?

Figyelt kérdés
Rákerestem google-ban, de az erőtörvény az tényleg az, hogy pl súrlódási erő, közegellenállási erő vagy nehézségi erő?
2012. máj. 29. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a Newton-törvényeket keresed: [link]
2012. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam először, de egy előző kérdés a kölcsönhatási axióma volt, szóval gondolom nem kérdezik kétszer ugyanazt.
2012. máj. 29. 13:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Két eset lehetséges. Vagy Newton három törvényét keresed, ekkor az előző link lesz jó. Ezek ugyan nem erőtörvények, de három van belőlük (vagy ha akarom, négy, de ebbe most ne menjünk bele).

Ha tényleg erőtörvény kell, akkor az lesz a jó, amit te találtál. Ugyanis minden olyan testhez vagy mezőhöz, ami képes erőt kifejteni, rendelhetünk egy erőtörvényt, ami megmutatja, hogy hogyan alakul a test vagy mező által kifejtett erő nagysága és iránya bizonyos paraméterek függvényében. A nehézségi erő erőtörvényénél mondjuk a két kölcsönható test tömege és távolsága arányában lehet megmondani a köztük ható erőt, a rugó erőtörvényében meg a rugóállandó és a megnyúlás függvényében.

Ha ilyen kell, akkor mondok én neked hármat: nehézségi erő erőtörvénye, rugalmas erő erőtörvénye (ez a kettő már volt) és mondjuk a közegellenállási erő erőtörvénye.

2012. máj. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. máj. 29. 14:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!