Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miert nem kell elpusztitani?

The animator kérdése:

Miert nem kell elpusztitani?

Figyelt kérdés

a farkasokat ;

a hulloket ;

az enekedmadarakat ;

a halevo madarakat ?

es nem valami hulye valaszokat kerek hanem rendesen megfogalmazottan , koszonom elore is mert nem tudom hogy fogjak neki

a biologia tanarom annyit mondott hogy pl. az enekesmadarak a faban eloskodo bogarakat v miket eszi meg de ez neki nem lessz eleg valahogy kezdjetek nekem el kosszi :P ( boccs az angol billentyuzetert)



2012. máj. 29. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kezd azzal, hogy a biodiverzitás megőrzése mennyire fontos minden élőlény számára. Keress róla a NET-en néhány sort, az jó lesz ebvezetésnek.

Aztán folytasd azzal, hogy a felsorolt állatok sokszor az ember szempontjából károsak, holott, ha jobban utánanézünk, kiderül, hogy végső soron nekünk hajtanak hasznot.

A farkasok például a beteg és gyenge állatokat pusztítják el. Ahol nincs csúcsragadozó, ott elszaporodnak a növényevők, rágcsálók és a haszonnövényeket pusztítják, ugyanúgy gondot okoznak, hiszen akkor az embernek kell kordában tartani az állományt. Persze a farkasok megdézsmálják a nyájakat is, de még mindig kevesebb kárt okoznak, mint a szarvasok pl.

A hüllők pusztítják azokat a rovarokat, amelyek betegségeket terjesztenek.

Az énekesmadarak igaz, hogy megdézsmálják a gyümölcsöket is, de elpusztítják a lárvákat, szúnyogokat is.

A halevő madarak is a sérült, gyenge, beteg halakat eszik meg, így a többi tud fejlődni.

A problémát az adja, hogy nagyon sok az ember, és nehéz együtt élni az állatokkal, hiszen kicsi az élőhely pl. több csúcsragadozónak. (Farkas-ember).

Na, szerintem ezen a vonalon gondolkodj, és ha olvasgatsz ezekről az állatokról, akkor már jönni fog az ihlet.

2012. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ebvezetés = bevezetés :-)
2012. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
volt bajod amig leirtad :P kosszonom
2012. máj. 29. 16:26
 4/9 anonim válasza:
Köszönöm szépen én is a válaszokat nekem is nagyon sokat hasznalt,the animator tuti hogy ismerlek :D mert nekem is holnapra kell,tul furcsa hogy ma tetted fel a kérdést
2012. máj. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ganxta pofa be XD
2012. máj. 29. 20:20
 6/9 anonim válasza:
nehogy tudja vazze xdd :P :D ki vagy,pap,keró,vagy....lesz bajunk ebből mert én is innen irtam xd :D :D :D
2012. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
meg szerencsed hogy vagyok olyan inteligens hogy meggondoljam hogy te is leirod ezert irtam en maskepp
2012. máj. 29. 22:17
 8/9 anonim válasza:
Sok hulye egyhelyen tudom hogy hogy hívják a tanárnotoket (Kinda) meg van az E-mailje majd elkuldon szépen neki s nezhetitek magatokat hogyha 1est kaptok
2012. jún. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
eloszor is tanulj meg irni , masodszor engem eggyaltalan nem ismersz a kiletemet se tudod ugyhogy nem erdekel kinek mit kuldessz el
2012. jún. 9. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!