Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 7. oaztályos matek házi -...

7. oaztályos matek házi - hengerek?

Figyelt kérdés

A feladat így hangzik:

Henger alakú víztartály belső átmérője 2,30m. Mennyit emelkedik a víz felszíne, ha a tartályba 10hl vízet öntünk?


Részletes megoldással írjátok légyszi!

Köszönöm



2012. jún. 3. 12:42
 1/5 A kérdező kommentje:
hát azt tudom, hogy egy hengernek a felszínét meg térfogatát hogyan kell kiszámolni, de mindegyikhez kell a magasság, ami itt nincs megadva. Továbbra sem tudom :/
2012. jún. 3. 12:57
 2/5 anonim válasza:

ugye az átmérő az d, azaz 2 r(sugár). 10hl az 1 m3(köbméter)=1000liter. a henger térfogatának képlete pedig r2xpi(kb3.14.)szorozva magasság. tehát fel tudunk írni egy egyenletet ami úgy szól hogy: 1,15 a négyzeten szorozva 3,14 szorozva x-el(mert a magasság ismeretlen)=1m3

ha az egyenletet megoldottad akkor kijön a magasság, ami azt jelenti, hogy annyi emelkedett a víz. ha jól számoltál akkor az eredmény körülbelül 0,24081....méter!

2012. jún. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!! :) de hogy leht, hogy a felszíne annyival emelkedik, amennyi a magassága??
2012. jún. 3. 13:10
 4/5 anonim válasza:
mivel üres a tartály, ezért a magasság=a víz magasságával
2012. jún. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
egyébként nem vagyok jó matekos egyáltalán, de ezek mennek. Először úgy állj neki egy ilyen feladatnak, hogy megpróbálod elképzelni "józan paraszti ésszel"
2012. jún. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!