Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szöveges feladat megoldása?...

Szöveges feladat megoldása? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék megkérni egy okos matekost, hogy segítsen nekem az alábbi szöveges feladatban.

A feladat a következő: Egy hivatal kiakarja vágatni az erdejét és egy vállalkozó megvenné belőle a fát. Az erdőben 1% fenyő van és azt mondja a polgármester, hogy a fenyőt semmiképpen sem lehet kivágni, azt mondja a vállalkozó rendben. Kivágás után a fenyők %-a az erdőben 2%-ra nő. Hány %-át vágták ki az erdőnek?

Én azt mondanám, hogy tegyük fel van 100 fa, annak 1%-a az az 1 fa fenyő, azt nem lehet kivágni, kivágnak 50 fát a sima fából és marad belőle 49+az 1 fenyő = 50. 50-nek a 2 az 1%-a. A matek tanár azt mondta, ez elég nehéz feladat, szóval nem tudom, hogy jó-e az elméletem.

Segítségetek köszönöm.



2012. jún. 4. 15:59
 1/1 anonim válasza:

A megoldásod jó csak pontosíthatnál rajta:

Itt azt kéne kiszámolni hogy minek a 2%-a 1 (50-nek). Tehát 50% maradt meg -> azaz a másik 50%-át vágták ki.

De "50-nek a 2 az 1%-a" -> hülyeség.

2012. jún. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!