Trigonometria elmélet?

Figyelt kérdés

Ebben tudna nekem segíteni valaki , ezt kellene leegyszerüsiteni, egyszerüen elmondani hogy megtudjam érteni?


A koordinátarendszerben az i vektortól a szöggel elforgatott e egységvektor egyenese által

az origó középpontú, egységsugarú kör (1; 0) pontjában húzott érintõbõl kimetszett pont 2.

koordinátája az a szög tangense


A koordinátarendszerben az i vektortól a szöggel elforgatott e egységvektor egyenese által

az origó középpontú, egységsugarú kör (0;1) pontjában húzott érintõbõl kimetszett pont 1.

koordinátája az a szög kotangense.


2012. jún. 7. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet egyszerűbben mondani.


De ha ránézel az ábrára egyből megérted, ezt találtam a neten:


[link]



Szóval tangens AZ A FÜGGŐLEGES FEKETE VONAL.


(A függőleges VONAL HOSSZÁT JELENTI, hogy 2. koordináta, és azért kell függőleges vonalat húzni, mert az a kör érintője.)


Kotangens: A vízszintes érintő hossza, ezért lesz az első koordináta.


Pl a 90 foknak azért nincs tangense, mert nem metszi egymást a két egyenes.



De erre sose lesz szükséged amúgy.


A sin, cos előjeleit könnyen meg lehet jegyezni, ha magad elé képzeled az egységkört, és tudod, hogy melyik a sin meg cos.

De a tg, ctg elképzelése sosem fog kelleni szerintem.

Ha az előjel a kérdés, akkor jobban jársz, ha a normál tg, ctg függvényt képzeled magad elé.

2012. jún. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a szinuszt mondtam videóra. Ha azt jól megérted a többi is menni fog.

http://www.youtube.com/watch?v=ckb5poFkU8w&feature=plcp

2012. jún. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! a sin és cos megvan ,ez a tangenses és kotangenses nincs meg ,én is úgy gondolom hogy sose fog kelleni ez nekem csak emelt matek szóbelire gondoltam a trigonometria tételben
2012. jún. 8. 15:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja ha már érettségire mész, akkor tapasztaltad, hogy a középiskolai tanulmányokban az egységkörnek és a sin-cosnak volt haszna.


Ellentétben azzal, hogy a tg és ctg is rajta van az ábrát, mégse használjuk semmire.


Azért remélem a kis magyarázatomból és az ábráról sikerült megérteni.


De mégegyszer

tg.: húzunk a körhöz érintőt az (1,0) pontba.

Ennek az érintőnek és az elforgatott vektornak van egy metszéspontja.

Ennek a metszéspontnak a 2. koordinátája a tangens, VAGYIS A FÜGGŐLEGES VONAL HOSSZA


ctg ugyanez, csak vízszintes érintő, és a vízszintes szakasz hossza.

2012. jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!