Oldja meg a valós számok halmazán a következő abszolútértékes egyenletet?! Abszolútérték jel között a bal oldal 3x-6=2x=2x+1

2012. jún. 14. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy egyenletben nem lehet 2 egyenlőségjel.
2012. jún. 14. 14:30
 2/5 anonim ***** válasza:

Igy megnezve gondolkozva , elkepzelve mit irhattal rosszul szerintem:

x=1

bar a feladatot ugye ilyen formaban nem tudom ertelmezni:P

2012. jún. 14. 14:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Véletlenül kétszer irtam le a 2x-et. Levezetné nekem valaki a megoldást?
2012. jún. 14. 16:20
 4/5 anonim ***** válasza:

[3x-6]=2x+1


Fel kell bontani az abszolútértéket.


HA 3x-6>=0, azaz x>=2 akkor

3x-6=2x+1

x=7


Ha 3x-6<0, azaz x<2

-(3x-6)=2x+1

-3x+6=2x+1

5=5x

x=1


Ez a két megoldás van.

2012. jún. 14. 17:45
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2012. jún. 14. 18:54