1 kg -10C-os jeget 20C-os vízzé alakítunk. Mennyi energia szükséges ehhez és mennyi a folyamat entrópia változása?

Az energiára 105.000cal jön ki, ami helyes,viszont az entrópia változás nem jön ki :( 382,4cal/K-nek kellene kijönni. Kérlek segítsetek!

#entrópia jég
2012. jún. 15. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Q1=M*C*ΔT = 1*2100*10 = 21000J

Q2=Lo*m= 333700*1 = 333700J

Q3=M*C*ΔT = 1*4200*20 = 84000J


Q=Q1+Q2+Q3 =438,7 KJ energia kell.

2012. jún. 15. 16:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Az energia kijött, köszönöm, a megoldókulcsban is ez van, de az entrópiaváltozás nem jön ki. Azt hogyan kell kiszámolni? (én ezzel a képlettel csináltam: deltaS=Q/deltaT)
2012. jún. 15. 16:21