Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány három színű zászlót...

Hány három színű zászlót készíthetünk 4 színből, ha ugyan az a szín kétszer nem szerepelhet? Mi kéne hogy legyen a gondolat menet?

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 17:51
 1/6 A kérdező kommentje:
és lenne egy másik is, ami végképp zavaros: Mennyivel egyenlő a hárommal osztva 1 maradékot adó kétjegyű számok összege?
2012. jún. 15. 17:54
 2/6 bongolo ***** válasza:

Gondolom a zászlónál ilyen magyar típusú trikolorokról van szó, szóval vízszintes elrendezés, azonos széles csíkok, stb. Szóval az alakban nem lehet változás, csak a színben.


Felülre lehet tenni 4-félét, középre már csak 3-at (nem lehet ugyanaz, mint felül), alulra meg 2-t (nem lehet az előző kettő). Szóval összesen 4·3·2.

2012. jún. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bongolo ***** válasza:

Hárommal osztva 1 maradékot adó kétjegyű számok összege:


Ezek a 10, 13, 16, ... 97 számok.

Ez egy számtani sorozat, a=10, d=3, n=30.

Ugyen tudod egy ilyen számtani sorozat összegét? Ha nem, segítek, de próbálj először utánanézni.

2012. jún. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Gondolom a zászlónál ilyen magyar típusú trikolorokról van szó"


Az számomra is nyilvánvaló, hogy csíkos zászlóra gondolt a feladat kitalálója.


De csíkosból két fajta van. vízszintes és függőleges csíkok. Úgyhogy én szoroznám kettővel a választ.


És 2*4*3*2-re teszem a voksomat :)

48.

2012. jún. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kerdes az volt, hogy "Hany haromszinu zaszlot keszithetunk", es nem az, hogy "Hany kulonbozo zaszlot keszithetunk"!


Vagyis a megoldas 4 x 3 x 2 = 24 fele.

2012. jún. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bongolo ***** válasza:
#5: Szerintem nem olvastad el, amit én meg Ifjutitan írtunk. Ugyanazt az eredményt mondod, mint én, de lehet, hogy Ifjútitáné a jobb, tanárja válogatja.
2012. jún. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!