Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem tudom megoldani a feladato...

Nem tudom megoldani a feladatot. Segítesz?

Figyelt kérdés

Két kis méretű vezetőgömb egy pontban felfüggesztett két igen hosszú szigetelőfonálon függ.a gömbök egyenlő mennyiségű, azonos előjelű töltéseik hatására egymástól 'd' távolságra eltávolodnak.az egyik gömbtől a töltést elvezetjük.mi történik ezután, mennyi lesz a köztük lévő távolság?


A MEGOLDÁS: d/köbgyök alatt 4.



Az világos hogy utána összezuhannak, egymással érintkezve megfeleződik a töltésmennyiség, de ezen kívül még egy-két kósza ötletem van, de nem segítenek. hogy kell továbbhaladni, ill. megoldani?


2012. jún. 18. 19:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Az, hogy a fonalon fuggo gombok kozott "d" tavolsag van (es nem pedig nyugalomban vannak), azt jelenti, hogy az elektromos mezo eleg arra, hogy a reszecskeknek egy "mgx" helyzeti energiat kolcsonozzon (mert nem nyugalmi pozicioban vannak, hanem picit megemelkedtek).


Ha a toltesmennyiseg megfelezodik, a helyzeti energia is aranyosan valtozik.


Annalfogva, hogy a szigetelofonal "igen hosszu", bevezetheted azt az egyszerusitest, hogy sin alfa = alfa, es cos alfa = 1 (alfa a ket fonal altal bezart szog), tehat a haromszogben, melynek befogoi d/2 es x, az atfogo R·alfa.

2012. jún. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!