Nekem azt kellene elmagyarázni hogy a statisztikába vannaok olyan fogalmak hogy modusz , medián meg ilyenek. Az összes fogalmat ami van azokat megtudnátok mondani nekem hogy mi ? a fogalma kellene meg a használata (esetleg egy példának is örülnék ha hoznátok rá feladatot de nem fontos.)


Köszönöm



2012. jún. 23. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Többire keress rá a google-ben ami még érdekel...

2012. jún. 23. 09:46
 2/3 anonim ***** válasza:

Van egy számsorod.

1. lépés: növekvő sorba rendezed.


Módusz: Az a szám, ami a LEGTÖBBSZÖR szerepel.

Egy sokaságnak lehet több módusza is!


Pl.: 1,2,2,3,5,5,7

Itt a 2 és 5 is módusz.


Medián: A középső elem (sorbarendezés után)

Ha 17 számod van, akkor a 9. mert előtte is 8 van, meg utána is.


Ha az elemek száma páros, akkor a 2 középső átlaga.


"1,2,2,3,5,5,7"

Medián: 3

"1,2,2,3,5,5,7,8"

Medián: A két középső átlaga: (3+5)/2=4



Átlag: Ugyanúgy számolod, mint a jegyeid átlagát.

Összeadod az elemeket és elosztod a darabszámmal.

"1,2,2,3,5,5,7"


összeg: 25

Db: 7

Átlag: 25/7=3,57



Végül van két mutató a szórásra.

Átlagos abszolúteltérés:


Minden elemre kiszámolod az abs(x-átlag)-ot (abs abszolút értéket jelent.

Elemek: "1,2,2,3,5,5,7"

Átlag: 3,57

abs (x-átlag):

2,57 ; 1,57 ; 1,57 ; 0,57 ; 1,43 ; 1,43 ; 3,43


Ezeket kell átlagolni.



2. Szórás

Minden elemre kiszámolod az (x-átlag)^2-ot


6,61 ; 2,47 ; 2,47 ; 0,33 ; 2,04 ; 2,04 ; 11,75


Ennek veszed az átlagát.

D^2=3,95

Ez a szórásnégyzet

A négyzetgyöke a szórás

D=1,99

2012. jún. 23. 09:55
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm...most teszek majd előrehozottat és ezt sehol nem találtam köszi még1szer
2012. jún. 23. 12:12