Mértékváltások, hogy kell?

össze kell szorozni a két váltószámot? ha pl.: dm és cm között 10 a váltósz. és a cm és m között 100, és ha azt akarom megtudni, hogy dm es méter között mennyi a váltósz. akkor össze szorzom a 10-et és a 100-at?
2012. jún. 28. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, hanem gondolkozol

1m 100 cm

1dm 10 cm --> akkor persze 10 dm =100 cm


Vagyis 1m =10 dm (mindkettő 100cm)


(Amúgy most éppen osztani kellett, de inkább a gondolatmenetet jegyezd meg. Kell egy közös váltószám, ami most a 100 cm volt.)


Meg idővel meg fogod jegyezni, hogy

cm<dm<m


Vagyis 1 m az semmiképp nem lehet 100*10 dm.

2012. jún. 28. 18:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha két egységet ugrasz, akkor a kettő szorzatával számolsz. De ebben a példában így néz ki:


1 m = 10 dm

1 dm = 10 cm

ezért 1 m = 10x10 cm, így jön ki a 100.


A te példád azért nem jó, mert felcserélted a cm-t és dm-t. A deci- előtag jelentése: tized, ezért a deciméter = 1/10 m, vagy deciliter = 1/10 liter. Ebből következik, hogy 10x0,1 méter = 1 méter (10x1 dm = 1 m). Ahhoz, hogy ne rontsd el, tudnod kell hogy hogyan következnek egymás után a mértékegységek, és közöttük mennyi a váltószám.

2012. jún. 28. 19:00
 3/3 anonim ***** válasza:
2012. júl. 27. 15:45