Matek függvények?

Figyelt kérdés
honnan tudom, hogy mikor melyiket kell 'rajzolni'?
2012. jún. 29. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Alapvetően analízis módszereivel lehet kideríteni, hogy egy függvény hogy néz ki (inflekciós pontok, lokális határértékek megkeresése, stb), de kétlem, hogy erre vonatkozik a kérdés.


Szerintem a te szinteden még meg kell tanulni fejből, hogy másodfokúnak parabola, elsőfokúnak egyenes, stb. Analitkus geometriából később meg tanulod néhány alakzatnak, hogy mi az egyenlete (egyenes, kör, parabola, elipszis, hiperbola fog valószínűleg előjönni), ami akkor segíteni fog.


De elég pontatlan a kérdésed, szóval nem tudom mire gondolsz.

2012. jún. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kilencedikes vagyok, azt tudom, hogy melyiket hogy kell ábrázolni de, hogy mikor melyiket kell azt már nem.
2012. jún. 29. 13:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem az általános iskolai ismereteket kellene alaposan átismételni. Egy nagyon jó oldalt ajánlok hozzá:

[link]

2012. jún. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően, ha y-t:

1) x elsőfokú alakjával fejezed ki, akkor egyenes

2) másodfokú alakjával, akkor parabola

3) ha pedig x a nevezőben van, akkor hiperbola

És azt hiszem más típusú függvény nem jön elő ekkor még.


És a konstansok alapján transzformálnod kell a függvényt.

Pl. y = 4x + 3, mivel y-t x elsófokú alakjával fejezed ki, így hát tudod, hogy egyenes az alakja. Az hogy x 4-vel van szorozva az azt jelenti, hogy az egyenes meredeksége 4-szer akkor (tehát amig a sima y = x 1-vel megy fejebb, addig y = 4x az 4-vel), a + 3 pedig megadja, hogy 3-val feljebb/balra kell tolni az egyenest.


Nem tudom, hogy ez kielégíti-e a kérdésedet.

2012. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az előzőhöz csak annyit tennék hozzá, h ha abszolút-értékes, akkor pedig V alakú.
2012. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az abszolút érték az egy transzformáció, nem határozza meg az alapvető alakot. Ha abszolút értékben van, akkor a negatív értékeket tükrözöd (szimetrikusan) az x tengelyre.


Ha ez alap függvény egy egyenes, akkor valóban V alakú lesz, de ha az alapfüggvény mondjuk hiperbola, akkor már nem.

2012. jún. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Privátban javasoltam a GeoGebra programot a gyakorláshoz, erre azt válaszoltad, hogy érdekel.

Hátha mást is érdekelne, ezért itt is leírom az elérési módot:

Én azt javasolnám, hogy innen töltsd le:

[link]

Így a gépedre lesz telepítve ( 2 perc az egész).

Van online változat is:

[link]

akkor teljesen az internetről éred el minden alkalommal.

Csak a letöltő oldal angol, utána már magyar.

Rengeteg segítség és mintapélda áll rendelkezésre.

Például itt van egy videó-klipem:

http://www.youtube.com/watch?v=1NB8UIREgNw&feature=plcp

2012. jún. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!