Hasábokkal egy kérdés?

Figyelt kérdés
Nekem az lenne a problémám , hogy vannak a hasábok és akkor ugye számolni kell felszint térfogatot. Na ugy számolyuk hogy van egy 6szög alakú hasáb. Abbol 6 db háromszöget szinálunk. ÉS mikor kell magaságal számolni és mikor csak egyszerüen az élekkel. Mert vmikor ugy számoltuk hogy megvolt adva egy él és csak abbol számoltunk területet máskor pedig a tewrülethez magasságot kell számolni. Na most azt nem tudom mikor melyik kellene. Vki tudna ebben segítenni?

2012. júl. 14. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ez eléggé zagyva. Nem beszélve a helyesírási hibákról. Ugorj neki még egyszer.

Küldök egy érdekes linket:

[link]

2012. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak annyi , hogy van egy n szögű hasábunk. Annak számoljuk ki a térfogatot úgy hogy megvan adva egy oldalél.Kétféleképpen lehet számolni. Amikor az oldalak ugyanakkorák , a másik esetben meg amikor a szöget kiszámolod 360/n és ugy magasságot számítasz.Csak nem tudom mikor melyiket kell használni.
2012. júl. 14. 11:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Minden hasáb térfogatát úgy kell kiszámolni, hogy alapterületszer magasság.

[link]

Itt láthatod jobb oldalon az egyenes és ferde hasábot.

Egyenesnél az egyik függőleges éle ugyanaz mint a magassága.

Ferdénél nem magassága az éle, ott ki kell a magasságot is számolni.

Remélem van köze a kérdéshez mert én se értettem a kérdést.

2012. júl. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én meg úgy értelmeztem a kérdést, hogy már magával az alapterület kiszámításával vannak a gondok. Tehát, hogy egy négyzetnek az oldalait összeszorozva megkapjuk a területét, viszont egy általános háromszög esetén (általában) ki kell számolni a magasságot is.
2012. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha szabályos sokszög az alap, akkor a területe: 1/4*n*a*a*ctg(pi/n). Ezt kell szorozni a magassággal.
2012. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen az alapterülettel lenne probléma. MErt tegyük fel van egy szabályos 6 szögünk. Ugye meg van adva az éle(tegyuk fel 8 cm) és akkor a 6 szöget 6 háromszögre bontva kiszámoljuk az egyik háromszög területét és beszorozuk 6 al mivel 6 felé vettük. De ugye a terület ugy van hogy a*b*sin(alfa)/2 ugye akkor most 8*8*sin 360/6. EZ VOLT AZ ELSŐ ESET.



MÁSODIK ESET:

tegyük fel ugyna ez a feladat csak akkor a és b nem egyenlő azaz ki kell számolnom a magaságot.


NA MOST NEKEM AZ LENNE A PROBLÉMÁM HOGY MIKOR KELL MAGASSÁGOT SZÁMOLNI ÉS MIKOR NEM.

2012. júl. 15. 11:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát most ez egy olyan dolog, amit Neked kell eldöntened, mert feladattól függ. Szabályos háromszögre van képlet, egyébkéntm eg ha tanultál már szögfüggvényeket, azokkal kiszámíthatók a szükséges szögek/oldalak és már tudsz is területet számolni.
2012. júl. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi
2012. júl. 16. 19:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!