Valaki elmondaná hogy ezt hogyan oldajam meg? (algebra)


Rendkívül hálás lennék


[link]


2012. júl. 18. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:

A 2/a feladat,

3b*(a+b)-a-b=3b*(a+b)-(a+b)=(a+b)*(3b-1)


2/b, a*(x-c)+b*c-b*x=a*(x-c)-b*(x-c)=(a-b)*(x-c)


3, [a/(a-b)^2]-[a/(a-b)*(a+b)]+[1/(a+b)]

Az első törtet bővítjük a+b-vel, a másodikat a-b-vel, a harmadikat (a-b)^2-tel.

A nevező (a-b)^2*(a+b) lesz.

A számláló a^2+ab-a^2+ab+a^2-2ab+b^2=a^2+b^2


Az első feladatnál így kéri, hogy az eredmény 1/2*x^2-2/9*y^2 ?

2012. júl. 19. 07:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első feladatot jól elkezdted, ha folytatod és a +,- azonos tagokat kihúzod, marad: 1/8*x^3-1/27*y^3
2012. júl. 19. 07:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár az utolsót nem teljesen értem. Az elsőre közben rájöttem
2012. júl. 19. 10:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első törtet felírhatjuk úgy, hogy a/(a-b)^2, a másodikat úgy, hogy a/[(a+b)*(a-b)]. Ezután közös nevezőre hozzuk. Így már érthető?
2012. júl. 19. 10:54
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, persze. Nem figyeltem
2012. júl. 19. 13:24