Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan bizonyítsam be hogy...

Hogyan bizonyítsam be hogy két szám mindegyike 3-mal osztva 1-t ad maradékul a számok párosak?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm

2012. júl. 19. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivan?

A 7 meg a 13 is hárommal osztva 1 maradékot ad, mégis páratlanok...

2012. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem értem mire akarsz kilyukadni! :D A 16 meg a 22 páros és 3-mal osztva 1 a maradék! :D
2012. júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bizonyítsd be, ha két szám mindegyike 3-mal osztva 1-t ad maradékul a számok összege párosak.


bocs el lett írva

2012. júl. 19. 20:23
 4/7 anonim ***** válasza:
19 és 22...mindegyik 3-al osztva 1-et ad maradéknak...és az összegük páratlan, mert 41..nem értem a bizonyítás mikéntjét...
2012. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez esetben a bizonyítás annyiból áll, hogy kimondod, hogy az állítás nem igaz, és bizonyításként leírod az előző válaszát.
2012. júl. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

legyen a két szám a és b. Ekkor felírhatjuk, hogy

a = 3c + 1

b = 3d + 1


Valamint:

a + b = 3c + 3d + 2

kiemelve:

a + b = 3(c+d) + 2


Tehát a kérdés valójában az, hogy a 3(c+d)+2 az páros-e. Nem feltétlenül! Csak akkor, ha c+d páros. Egyébként páratlan. Legyen c = 2, d = 5. Ekkor a = 7 és d = 16, a + b = 23. Nem páros. Ellenben, ha c + d páros, pl c = 3, d = 5, akkor a = 1o és b = 16, összegük páros.

2012. júl. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig tüzetesen az összes hozzászólást, de úgy látom, hogy ebben az esetben a kérdés nem jó. Ugyanis egy bizonyítás esetén igaz állítást kell bebizonyítani. Aztán más kérdés, hogy ezt lehet indirekt módon is (pl. hogy a GYÖK 2 irracionális szám). Ez akkor lenne valódi bizonyítási feladat, ha a kijelentés (már ti. hogy az ilyen számok összege mindig páros) minden számra igaz lenne. Márpedig ezt szépen megmutatták, hogy nincs így.
2012. júl. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!