Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha valaki ért a hatszögekhez...

Ha valaki ért a hatszögekhez segítene?

Figyelt kérdés

Nekem az lenne a problémám , hogy a hatszög területét hogy számoljam ki. Ugye a hatszöget 6 háromszögre bontom és innen jön amit nem értek,mert innen 2féleképpen számolhatunk.


1.) amikor minden oldala egyenlő és a szöge 60 fokos (szabályos háromszög) ugye innen T=a*a*sin60/2 vel számolok területet.


2.)eset. Amikor a háromszög magasságát kell kiszámolni pita.tétellel és ugy a háromszög területe t=a*m/2.


Na nekem az lenne a problémám hogy mikor melyiket kell használnom.Ebbe remélem tud vki segíteni.



2012. júl. 21. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Azzal számolod ki a háromszög területét, amelyik neked szimpatikus, illetve amelyikkel lehetséges. Attól függ mi van meg adva. Mind a kettővel ugyan azt az eredményt kapod. Ha megvan a háromszög, utána beszorzol 6-al, és megvan a szabályos hatszög területe.
2012. júl. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy onnan már be kell szorozni 6 al. De tegyük fel minden oldala a háromszögnek b (szabályos háromszög) akkor az elsővel kell számolni. De ha 2 oldalab és harmadik oldala c akkor meg a másikkal kell.Pont az a probléma hogy gy fogalmaz a szöveg hogy szabályos hatszög ....akkor minden oldala a háromszögnek is a lesz és van amikor meg nem. Ezt honnan tudom eldönteni hogy szabályos vagy egyenlő szárú lesz-e az a háromszög ami a hatszögből lett. () például nem tudom ha a szabályos hatszögből szabályos lesz a háromszögi is vagy nem? mert pont egy éretségis feladat ilyen..2006 május közép szint 14.feladat
2012. júl. 21. 19:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Okoska! A szabályos hatszöget csak egyenlő oldalú háromszögekre lehet felbontani!

Van még kérdés?

2012. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

akkor ott magasságot kell számolni?

És akkor mikor lesznek szabályos háromszögek?

2012. júl. 21. 20:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érted. Ha a szabályos hatszög szemközti szögeit összekötöd, kapsz 6 db szabályos háromszöget, eddig megvan. Ez minden esetben így van a szabályos hatszög esetén. Ötszögnél, vagy más szögeknél már nem így van.


Hogy melyik képletet használod, ismételten mondom, a szíved joga, XY képpen lehet kiszámolni egy háromszög területet, de minden esetben ugyan azt az eredményt fogod kapni. Akkor is ha a szinuszos képlettel számolsz, de akkor is ha előbb a magasságát számolod ki, majd azzal a területét. Próbáld ki.

2012. júl. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Azzal számolsz, amivel jólesik. A kettô, amit írtál, ugyanaz. Sôt, van még több is...
2012. júl. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm
2012. júl. 23. 14:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!