Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Biológus-genetikus van itt?

Biológus-genetikus van itt?

Figyelt kérdés
Örökléssel, fejlődési rendellenességgel kapcsolatos kérdésem lenne.
2012. júl. 26. 16:27
 1/7 anonim válasza:
Ne haragudj, hogy nem a kérdésedre válaszolok. Gondolkodok a biológia szakon, nagyon nehéz? Amúgy hova jársz? Egerbe vagy Nyíregyházára vagy máshova?
2012. júl. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább írd ki a kérdést, és aki tud, válaszol.

(Egyébként a tudomány témakörben többre mész, ott értelmesebb emberek vannak, és akadnak olyanok is, akik biológiát tanulnak/végeztek).

2012. júl. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Arra lennék kíváncsi, hogy a hemihypertrópia milyen rendellenesség.

Mi okozza.

2012. júl. 26. 17:35
 4/7 anonim ***** válasza:
A tudományok témakörbe tedd fel a kérdést. Ott talán kaphatsz értelmes választ. Egyébként szerintem mutáció okozza, mint a heterokrómiát, bár nem vagyok biológus, még csak egyetemre se járok, de mivel csak az egyik oldalt érinti, gondolom az első sejtosztódáskor génmutáció jön létre, de csak az egyik sejtben.
2012. júl. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jah és nem vállalok felelősséget, ha hülyeséget mondtam :D
2012. júl. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem találok róla semmit a neten, orvosok nem tájékoztatnak.

Kislányomnak a bal karja vastagabb 1cm-el, mint a jobb, semmi más csak a karja és van a vállán egy alig pigmentált 3-4 cm-es szőrös anyajegy, ami vele nő.

Terhesség alatt volt magzatvízvétel-ott egészséges magzatnak mondták.

Szóval egyetlenegy gén mutációja? Akkor nem öröklődhet?

2012. júl. 26. 17:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom hogy hány gén mutációja hozza létre. Abban sem vagyok biztos, hogy mutáció okozza. Ha mégis, akkor öröklődhet sajnos. De kérdezz meg egy orvost, biztos tudnak rá válaszolni.
2012. júl. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!