Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Olvasónaplót kell írnom a...

Olvasónaplót kell írnom a "légy jó mindhalálig"-ról, de úgy hogy kérdésekre kell válaszolni. Tudnátok bőven kifejtett válaszokat írni a kérdésekre?

Figyelt kérdés

1. miről árulkodik a mű címe?

2.melyik évben és hol játszódik a cselekmény?

3.kinek a kötetére vágyik Misi? miért kell csalódnia?

4.milyen pénzkeresési lehetőségekhez jut a főhős?

5.mivel bízza meg Pósalaky úr Misit?

6.mi történik a szelvénnyel?mit "HISZ" Misi mi történt valójában?

7.milyen következménye lesz a fenti eseményeknek?

8.hogyan válaszol Misi a gyalázkodásra?

9.az igazság,Misi ártatlansága kiderül.hogyan?

10.Gyűjts korabeli diákéletet jellemző,ma már szokatlan kifejezéseket.magyarázd is meg ezeket.

11.figyeld meg alaposan az iskolában uralkodó rendet./mi alapján értékelik a tanárok a diákokat?jó ez vagy nem?/

12.tudd leírni pontosan milyen egy kollégiumi szoba,milyen itt a diákság élete,milyen napirend alapján élnek?

13.keress olyan részeket amelyek Misi otthonát írják le!

14.figyeld meg a tanári kart!fontos e nekik a tanítás? ki a legrokonszenvesebb.ki a legellenszenvesebb?



2012. aug. 1. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem csináljuk meg a házidat. Nem fogsz belehalni, ha elolvasod a könyvet, ami mellesleg a legjobb kötelezők között van...
2012. aug. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
persze olvassam el 1 hónap alatt....
2012. aug. 1. 17:49
 3/5 anonim ***** válasza:
B@szki max. 280 oldal, már ne is haragudj, de ennyit fél nap alatt el lehet olvasni. Ha 1 hónap alatt nem megy, akkor szerintem az iskolát se erőltesd
2012. aug. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

am igaza van az elsőnek nekem is tetszett

1) ezt mondja a végén a misi de nem tom miért

2) nem olyan régen és debrecenben

3) csokonaiéra és asszem azért csalódik mert nincs benne sok kép

4) Pósalaky úr fizet neki azért hogy olvassa fel neki az újságot (vak az öreg)

5) újságot olvassa fel neki pénzért

6) valami lottó szelvény és nyernek? nem tom ez homályos egy kicsit

7) passz de biztos hogy sír misi (ilyen kis érzékenylelkű gyerek)

8) ez is passz de szerintem semmit csak elfojtja magában

9) passz

10) najólvan persze :D

11) ki milyen elöl ül

12) hát itt nálunk fasza, de misi nem szerette, őt sem szerették. megették a csomagját is

13) 123. oldal

14) áááá ez a sok részletes kérdés :D ezt sem tudom :\ de am szarnak rá


bocs a heJesírási hibákért és hogy nem teljesek a válaszok (nagyonagyon rég olvastam), de valami érdemit is akartam írni, mert fogsz kapni itt elég sok fejmosást, hogy olvass, blablabla... :D


utóiratnak: én is útálok kötelezőket olvasni (meg úgy általában, de azért szoktam néha olvasni kb 3 havonta valami faszát, pl én George Orwellt nagyon szeretem (: ). DE ezt a könyvet tényleg ajánlom mégha nagyon nyálas a vége akkor is. Ha mégsincs kedved olvasni akkor olvass el legalább 3 olvasónaplót, vagy nézd meg a filmet :D.


remélem, hogy legalább még valaki fog segíteni és nem csak fejmosást kapsz :\


ja és haters gonna hate, szóval kapják be azok, akik beszólnak nekem :D, am én is reálos vagyok, gondolom mint te

2012. aug. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tehát van 30 napod, a könyv 288oldal ( [link] az átlagos olvasási sebesség 250 szó/perc, átlagban körülbelül így egy perc egy oldal, azaz naponta közel 10percet kéne olvasással tölteni...
2012. aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!