Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Különböző ólomakkuk sorbakötve?

Különböző ólomakkuk sorbakötve?

Figyelt kérdés

Négy darab egymástól eltérő állapotú ólomakku hogyan viselkedik soros kapcsolásban?

Töltéskor?

Kisütéskor?


Az akkuk állapota:

1. Névleges kapacitású

2. Névleges 90%-a

3. Névleges 80%-a

4. Névleges 70%-a



2012. aug. 4. 18:06
 1/2 anonim válasza:

Nagyon jó kérdés!

Amint sorba kötöd az akkumulátorokat, úgy a feszültségük összeadódik és gondolom a közös feszültségüknek megfelelően szeretnéd majd tölteni.

A gond ilyenkor, hogy a közösen kiadott nagyobb feszültség nem "egyenletesen" oszlik meg az adott kisebb feszültségű akkumulátorokon. Ezért kell töltés kiegyenlítőt, szinkronizálót alkalmazni. Ilyeneket alkalmazunk hajókban is amikor két sorba kötött 12v akkumulátort 24v-al töltünk.

Nagyjából 10-12 ezer forint és így nem mennek tönkre az akkumulátorok! Amennyiben szakmai segítségre van szükséged, tudom ajánlani a www.akkumax.hu csapatát akik kifejezetten profik a speckó akkumulátor kérdésekben!

Remélem tudtam segíteni...

2012. aug. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az említett honlapon nem találtam ilyen készüléket. Sem leírást ilyesmiről. :-(


Viszont azon mosolyogtam, hogy az elhasznált akksikat nagy jószívűen INGYEN átveszik. Hivatalos méhtelepen pénzt adnak érte.

2012. aug. 5. 13:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!