Leírnátok az egész számolást x1,2vel?

xmásodikon-3=2x
2012. aug. 15. 13:34
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Rendezzük 0-ra az egyenletet, azaz vonjunk ki mindkét oldalból 2x-et, kapjuk: x^2-2x-3=0

2. Másodfokú egyenletmegoldó képlete: ax^2+bx+c=0 esetén x_1,2=-b+-GYÖK(b^2-4ac) / 2a. Jelen esetben a=1, b=-2 és c=-3.

3. Helyettesítve: x_1,2=2+-GYÖK((-2)^2-4*1*(-3)) / 2*1, azaz x_1,2=2+-4 / 2.

4. Tehát a gyökök x_1=3 és x_2=-1.

2012. aug. 15. 13:55