Hogy kell ezt algebrai úton megoldani?

Négyzetgyökjel alatt: x-3=x-3
2012. aug. 16. 14:58
 1/3 anonim válasza:
x>=3, majd négyzetre emeled, másodfokúvá rendezed, megoldóképlet, értelmezési tartomány, kész
2012. aug. 16. 15:03
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Előbb négyzetre emeled mindkét oldalt. Lesz: x-3=(x-3)^2

x-3=x^2-6*x+9

x^2-7*x+12=0

x=(7+-gyök alatt 7*7-4*1*12)/(2*1)=(7+-1)/2

x1=(7+1)/2=4

x2=(7-1)/2=3

2012. aug. 16. 15:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Négyzetre emelés után

x - 3 = (x - 3)²


Átrendezve

0 = (x - 3)² - (x - 3)

0 = (x - 3)[(x - 3) - 1]

0 = (x - 3)(x - 4)

Ebből adódik

x1 = 3

x2 = 4

2012. aug. 16. 17:48