Másodfokú képlettel hogy oldjam meg?

(u-3)^2+(u+4)^2-(u-5)^2=17u+24
2012. aug. 16. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvégzed a négyzetre emeléseket, összevonod a tagokat. Majd a másodfokú egyenletek megoldóképletét ereszted rá.
2012. aug. 16. 20:31
 2/6 A kérdező kommentje:
de sehogy se jön ki az eredmény. le írnátok nekem ?
2012. aug. 16. 20:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Itt van "leírva":

[link]

2012. aug. 16. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor előbb felbontod a zárójeleket.

u^2-6*u+9+u^2+8*u+16-u^2+10*u-25=17*u+24

Összevonjuk, marad: u^2-5*u=17*u+24

Innen u^2-5*u-24=0

u=(-(-5)+-gyök alatt(25-(-96))/2=(5+-gyök 121)/2=(5+-11)/2

u1=(5+11)/2=16/2=8

u2=(5-11)/2=-6/2=-3

2012. aug. 16. 21:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Na, majdnem egyszerre. Remélem segítettünk. :)
2012. aug. 16. 21:14
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi :) elég sokat segítettetek
2012. aug. 16. 22:00