Hogyan oldjam meg ezeket? Másodfokú visszavezethető magasabb egyenletek.


x^4-16=0


x^3+27=0


x^6-64=0


2012. aug. 21. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:

első:

negyedik gyök alatt 16, vagyis 2


második:

harmadik gyök alatt -27, nincs megoldás


harmadik:

hatodik gyök alatt 64, vagyis 2



csak rendezni kell az egyenleteket.

2012. aug. 21. 15:17
 2/3 anonim ***** válasza:

Új változó bevezetésével.

x^4=u

x^3=v

x^3=w

2012. aug. 21. 15:59
 3/3 anonim ***** válasza:

előző: értelme nem lenne:D

tegyük fel: u=x^4


u-16=0

u=16

vagyis: 16=x^4 amiből jön h x=2


egyszerűbb simán hozzáadni egyből 16-ot. és ugyan az jön ki:

x^4=16

2012. aug. 21. 16:01