Hogy kell kiszámítani egy másodfokú és egy elsöfokú függvény metszéspontjainak koordinátáit?


2012. aug. 25. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Megoldod az egyenletükből álló egyenletrendszert.
2012. aug. 25. 15:50
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyszerűen egyelővé teszed a két kifejezést, azaz megnézed, hogy mely x (vagy x-ek) esetén lesz(nek) egyenlőek a függvényértékek. Például legyen f(x)=x^2 és g(x)=x. Ekkor f(x)=g(x), tehát x^2=x. Innen x^2-x=0, vagyis x(x-1). Tehát a két metszéspont x=0 és x=1.
2012. aug. 25. 19:24