Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni hogy hogy...

Tudnátok segíteni hogy hogy kell osztani (mármint mit mivel kell) Pl 9:8?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ertem a kerdest. De pl 9:8nal a 9et kell 8cal osztani
2012. szept. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 9-et a 8-cal kell elosztani.


9:8 = 1,1250

10

020

0040

00000


A fenti két bekezdésből melyiket próbáljam részletesebben elmagyarázni?


Ui.: 1999... Azaz 13 éves, körülbelül hat vagy hetedik osztályos vagy. Az írásbeli osztás meg körülbelül harmadikos vagy negyedikes anyag, az osztás/bennfoglalás másodikos, a törtszámok maximum ötödikes. Nehéz ezt így megemésztenem.

2012. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos, ez nem egyedi eset.

Már általános iskolában megengedik a számológép használatát. Akkor pedig a nebulók miért tanulnának meg szorozni és osztani? A többi műveletről nem is beszélve.

Példa az én fiam. Matek-fizika szakos az egyetemen, de sem a szorzótáblát nem ismeri, sem osztani nem tud írásban.

2012. szept. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

9:8, vagy 9/8, vagy 9,alatta egy vonal, alatta a nyolcas: Azt jelenti, 9 osztva nyolccal, vagy másképp mondva 9-ben a nyolc. A kilencet osztod el a nyolccal.

Az egyik előző már leírta, csak számokkal.

Az felolvasva: 9-ben a 8 megvan 1-szer, marad az egy. Itt befejezheted, de folytathatod is: 10-ben a 8 megvan 1-szer marad a 2. 20-ban a 8 megvan 2-szer, marad a négy. 40-ben a 8 megvan 5ször, maradt a nulla.

Tehát 9-ben a 8 megvan 1,125-ször.

2012. szept. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

OFF: én már meg sem lepődöm. Tanítottam olyan (átlagos) 6-ost (igaz egy rosszabb iskolában), akinek azzal voltak problémái, hogy a 7-ből 9-et kivonjon. Negatív számok...

/előző/

2012. szept. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megint off: bocsi, ha nem '99-es vagy, csak az egyik válaszoló azt írta.

/megint előző/

2012. szept. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az -2 .
2012. szept. 6. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!