Matek feladat (? )

Figyelt kérdés
hány olyanaz egész szám van amik 1000-nél kisebbek,és 5-tel meg 7-tel nem oszthatók?
2012. szept. 5. 16:04
 1/3 bongolo ***** válasza:

Mit jelent pontosan, hogy "5-tel meg 7-tel nem osztható"? Azt, hogy 35-tel nem osztható, vagy inkább azt, hogy sem 5-tel, sem 7-tel nem osztható. Gondolom inkább az utóbbi, de a kérdésed nem elég pontos.


(Kukacoskodás: Az "egész szám" is valószínű inkább "pozitív egész szám" kell legyen, vagyis a negatívakat nem kell belevenni (akkor végtelen sok lenne).)


a) Ha a 35-tel nem oszthatók kellenek, akkor 1 és 999 között van 28 szám, ami osztható 35-tel, tehát 971 a válasz.


b) A másikat kicsit bonyolultabb kiszámolni:

5-tel oszthatóból van 199

7-tel oszthatóból van 142

Ha ezeket összeadnánk (341), akkor duplán számolnánk azokat, amik 5-tel és 7-tel is oszthatók (28). Vagyis egyszer ki kell belőle vonni a 28-at, marad 341-28=313, annyi osztható valamelyikkel vagy mindkettővel. A kérdésre a válasz pedig 999-313 = 686.

2012. szept. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Végtelen sok :)
2012. szept. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Nekem 680jött ki de nem voltam benne biztos hogy jó-e:)

igen pozitív egész szám csak nincs matek könyv ezért csak így tudtam leírni

2012. szept. 5. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!