Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Toldi irodalmi hősnek számít?

Toldi irodalmi hősnek számít?

Figyelt kérdés
Csak mert a hősökről és a heroikus életfelfogásról kell érvelést írnunk, én pedig ellene szeretnék érvelni. Irodalmi alakokat kell beleírni. Már felhoztam példának Antigonét, Raszkolnyikovot, és gondolkodom h a 3. Toldi vagy Rómeó és Jólia legyen-e. Tudom, h utóbbi biztosna hős, de a Toldit jobban bele tudnám írni :))

2012. szept. 7. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen az. Az egész költemény róla szól. Bár nem tudom,hogy milyen érveket tudnál ellene felhozni?
2012. szept. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok igazán veszekedni most itt, úgyis belém kötnének. De nem értek egyet vele. Am köszi ;)
2012. szept. 7. 21:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Toldi az én szememben sokkal inkább hős, mint Rómeó vagy Júlia. Az utóbbi kettő csupán két éretlen kamasz, akik ostobán eldobják maguktól az életet. Ha ellene akarsz érvelni, R&J-nál sokkal könnyebb.

:)

2012. szept. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem ez a 3 lesz:

- Antigoné

- Toldi

- Rómeó és Júlia


De azért köszi a tippeket ;)

2012. szept. 7. 21:31
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy...Toldi gyilkos volt és pszichopata. Csak ennyi :D
2012. szept. 7. 21:44
 6/7 anonim ***** válasza:

tényleg? ha kifejted, nem osztod meg? érdekelnének az indokaid - akár magánban, ha gondolod - a gyilkost értem, a pszichopatát nem igazán :)

nagyon izgi feladatnak látszik -- rájöttem, R & J is érdekel, mert tele vagyon velük az hópapucskám -- Antigonét szinte már el is felejtettem oly régen volt

kérlek, kérlek!


:)

2012. szept. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De a Toldi bátyja meg ki akarta a vagyonából

forgatni - valahogy védekeznie csak kellett

2013. márc. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!